پشتیبانی آنلاین

سوالات متداول

  معاملات سهام
  چگونه به سامانه معاملات آنلاین دسترسی پیدا کنیم؟
  چگونه احرازهویت انجام دهیم؟
  برای شروع فرایند احراز هویت الکترونیک از طریق لینک زیر اقدام کنید: http.reg.nicibroker.com
  سهام عدالت چیست و به چه کسانی تعلق میگیرد؟
  این سهام فروش بخشی از سهام شرکت‌های دولتی معین، به اقشار پایین درآمدی جامعه است. در واقع می‌توان آن را نوعی یارانه، تلقی کرد. این طرح در دولت نهم اجرایی شد و در میان طرح‌های اقتصادی دولتی در جهت بهبود رفاه و حمایت از اقشار کم‌درآمد جامعه و فقرا، بیشتر مورد توجه بوده و به دفعات مورد حمایت قرار گرفته است. افراد از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی زیر و وارد کردن مشخصات فردی می‌توانند از داشتن سهام عدالت اطلاع حاصل کنند: www.samanese.ir
  کد بورسی چیست؟
  هر شخص برای خرید و فروش سهام به یک کد بورسی نیاز دارد که مانند کد ملی تنها منحصر به همان شخص می‌باشد. لازم به ذکر است تا زمانی که این کد برای شما تعریف نشده شما نمی‌توانید هیچ گونه فعالیت مستقیم بورسی انجام دهید. نام دیگر این کد "کد سهامداری" می‌باشد.
  سامانه سجام چیست؟
  شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه برای ارائه خدمات یکپارچه به فعالان بازار سرمایه اقدام به راه‌اندازی سامانه سجام (سامانه جمع‌آوری اطلاعات) اقدام کرده است. این سامانه برای جمع‌آوری سوابق معاملاتی افراد ایجاد شده و آن‌ها می‌توانند دارایی‌های خود را از این طریق مشاهده نمایند. قدم اول فرآیند ثبت‌نام بورسی، ثبت‌نام در سامانه سجام است که هر شخص قبل از گرفتن کد بورسی باید در این سامانه ثبت نام کنند.
  مدارک مورد نیاز افتتاح حساب آنلاین؟
  1-اصل شناسنامه 2- اصل کارت ملی 3- شماره حساب بانکی4- تکمیل فرم‌های کارگزاری (احراز هویت، قرارداد آنلاین، قرارداد اینترنتی و…) 5- ثبت نام در سایت سجام و دریافت کد 10 رقمی سجام
  معاملات بورسی در چه روز و ساعتی انجام میشود؟
  از شنبه تا چهارشنبه (بجز ایام تعطیل) از ساعت 9 تا 12:30 ظهر معاملات بورس و فرابورس انجام می‌شود. البته ساعت 8.45 تا 9 صبح نیز زمان پیش گشایش بازار نامیده می‌شود که در این بازه زمانی امکان سفارش‌گذاری وجود دارد اما معامله ای انجام نمی‌شود.
  آیا مشتریان می‌توانند در چند کارگزاری ثبت نام کنند؟
  هر شخص می‌تواند همزمان در چند کارگزاری ثبت نام کند و سهام بخرد اما تنها در یک کارگزاری می‌تواند برای فروش سهام خود اقدام کند.
  تفاوت معاملات آنلاین و آفلاین؟
  در بازار بورس به دو صورت می‌توان اقدام به ثبت سفارش خرید و فروش کرد. در سفارش‌های آنلاین شما می‌تواند با استفاده از سامانه‌های آنلاین معاملاتی که مخصوص هر کارگزاری است معاملات خود را به صورت آنی و فوری انجام دهید و نیاز به تایید شخص ثالث وجود ندارد. در این حالت کافی است داخل سامانه آنلاین لاگین کنید و سفارش را ثبت کنید. در این حالت فرد می تواند به یک سامانه معاملاتی دسترسی داشته باشد اما نوع سفارش گیری آنی نیست و نیاز به تایید کارشناس کارگزاری دارد. بدین ترتیب است که قادرند سفارش خود را در سایت کارگزاری ثبت کنند و در واقع کارگزار است که سفارش آنها را دریافت کرده و در سامانه معاملات می‌فرستد.